Kurz Bitcoinu klesá – co máme dělat?

Kurz Bitcoinu klesá a začínající amatérští investoři začínají být silně nervózní. Velká část z nich začne prodávat pod cenou a tím si vybírá ztrátu a dále žene kurz dolů. Toho využívají zkušení investoři a ti naopak při poklesu nakupují. Stanou se tak dvě situace: nezkušení investoři prodávají se ztrátou a zkušení investoři nakupují levně. Je to opravdu tak jednoduché?

Kurz Bitcoinu klesá – co dělat?

Odpověď na otázku, co má investor dělat, když kurz Bitcoinu klesá, není úplně jednoduchá a záleží na více faktorech. Vždy ale platí následující základy investování:
nakup levně a draze prodej
investuj jen tolik, kolik si můžeš dovolit ztratit
měj jasný investiční cíl
nepodléhej panice a zachovej si chladnou hlavu

Kurz Bitcoinu klesá, mám prodávat, anebo držet

Nejprve si je potřeba uvědomit, že ztrátu si investor připíše v momentě prodeje. Dokud investor neprodal se ztrátou, tak neprodělal.
Malá vsuvka: všichni známe zprávy z našich báječných komerčních (bulvárních) televizí, když začínají klesat ceny akcií apod. O tom, jak lidé přišli přes noc o x milionů. Pravda je někde trošku jinde, snížila se jen hodnota investice. Tyto televize svým divákům už jaksi neřeknou, když ceny akcií začnou opět růst. Že cena akcií stoupla a ti, kdo je drží, za x týdnů vydělali x milionů. To už totiž není bulvárně zajímavé.

Kurz Bitcoinu klesá, co mohu dělat

1) Prodat – když se investor rozhodne prodat se ztrátou, tak si ztrátu připíše v momentě prodeje. Někdy je lepší prodat se ztrátou např. 10% a počkat, až cena klesne ještě níže, a znova nakoupit za výhodnější cenu. Výhodné to může být v případě, že cena opravdu půjde ještě dolů. V případě, že cena po prodeji půjde nahoru, to již výhodné být nemusí.

2) Držet a neprodávat – investor Bitcoinu věří a neprodává. Z historických záznamů je jasně vidět, že výkyvy jsou běžné. Ale vždy byla překonána dosud nejvyšší cena, jen to někdy může trvat déle. Nevýhodou držení je možnost, že bude trvat několik měsíců, než kurz Bitcoinu opět začne stoupat. Výhodou je, že kurz Bitcoinu s velkou pravděpodobností poroste a případný zisk bude zajímavý.

3) Nakupovat – investor Bitcoinu věří a při poklesu nakupuje. Výhodou je, že nakupuje levně a i při relativně malém posunu kurzu výše si připíše zajímavé zisky. Nevýhodou může být další pokles kurzu, který může eliminovat dalším nákupem.

4) Držet, neprodávat a nakupovat – investor Bitcoinu věří, Bitcoin neprodává a při poklesu nakupuje. Výhodou je zprůměrování nákupní ceny.

Kurz Bitcoinu klesá, klesají i alcoiny – co mohu dělat

Na výběr jsou stejné možnosti jako u Bitcoinu.

Pokud máte alcoiny, kterým věříte (my věříme ETH, LTC, BCH, ADA a jiné), tak asi dobrou volbou je: držet, neprodávat, případně dokupovat.

Držíte-li alcoiny, kterým moc nevěříte, případně vyloženě shitcoiny, tak záleží na tom, kolik v nich máte peněz a jakou případnou ztrátu si připíšete. Asi nemá smysl prodávat něco např. s 80% ztrátou. Při obchodování s takovými alcoiny je velmi důležité správné nastavení stoplimitu. Při správném nastavení stoplimitu pak nemusíte řešit tak velké ztráty.

Jak obchodovat jsme psali ZDE

Jak obchodovat bez poplatků jsme psali ZDE

Nakupujte Bitcoin přímo za české koruny na CoinMate – registrace ZDE

Další zajímavé články

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..